Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Denní a pobytové sociální služby jsou příspěvkovou organizací zřízenou Libereckým krajem. Vznikly na základě transformace Ústavu sociální péče Česká Lípa (dnešní Denní stacionář) a Centra Naděje Česká Lípa (dnešní Domov pro osoby se zdravotním postižením). Zřizovatelem služeb je Krajský úřad Libereckého kraje. Organizace, tak jak funguje v současné podobě, získala akreditaci na základě Zákona o sociálních službách 108/2006 Sb., 1. ledna 2007. Naším posláním je zpříjemnit život sociálně znevýhodněným občanům - jak tělesně tak mentálně postiženým.

Denní a pobytové sociální služby p.o. jsou členem:

V současné době poskytujeme služby v Denním stacionáři.

Služba je poskytována osobám se všemi stupni mentálního postižení, případně s přidruženým smyslovým, tělesným a psychickým onemocněním a osobám s poruchou autistického spektra. Služba je poskytována osobám bez agresivních rysů a osobám, které jsou schopny pobývat v kolektivu, tedy nevyžadují přísně individuální péči a podporu.

Věková kategorie klientů je 16 až 64 let.

Služba je určena osobám žijícím na území regionu Českolipska a Novoborska.

Provozní doba Denního stacionáře je od pondělí do pátku 5:30 až 16:30. V případě zájmu a na základě předchozí domluvy je Denní stacionář otevřen jeden víkend v měsíci od 8:00 do 16:00.

 

Další službou je Domov pro osoby se zdravotním postižením.

Služba je poskytována osobám s tělesným postižením, které využívají kompenzační pomůcky (zejména invalidní vozík), jsou závislé na pomoci jiné fyzické osoby a nevyžadují celodenní nebo nepřetržitou zdravotní péči. Služba je poskytována občanům s trvalým pobytem na území ČR, přednostně je služba určena osobám dlouhodobě žijícím na území Libereckého kraje, případně s prokázanou vazbou na Liberecký kraj.

Věková kategorie klientů je 19 až 80 let. Ve věkové kategorii 65 až 80 let je služba poskytována pouze uživatelům, kteří využívají služby organizace dlouhodobě, a přechod do sociální služby jiného poskytovatele po dosažení věku 64 let by negativně působil na jejich zdravotní stav.

Provozní doba: nepřetržitě.