Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Sportovec Českolipska – 22. 3. 2023

Sportovec Českolipska – 22. 3. 2023Datum konání:
22.3.2023

Sportovní klub SK NADĚJE pod Denním stacionářem Česká Lípa získal prestižní ocenění

SPORTOVEC ČESKOLIPSKA 2022

 

SPORTOVEC ČESKOLIPSKA je prestižní ocenění pro talentované mladé a dospělé sportovce v individuálních a kolektivních sportovních disciplínách z různých oblastí sportovního světa. Slavnostní večer, na kterém byli mimořádně oceněni sportovci vybraných sportovních kategorií, se konal ve středu 22. března 2023 v KD Crystal. Jednou z oceňovaných kategorií je kategorie handicapovaných sportovců.

 

Je nám nesmírnou ctí, že v této kategorii byl nominován náš sportovní klub SK NADĚJE Česká Lípa, který působí pod organizací Denní a pobytové sociální služby, p. o. – Denní stacionář Česká Lípa. Rádi bych se společně s Vámi podělili o naši velikou radost, neboť nám bylo uděleno ocenění SPORTOVEC ČESKOLIPSKA pro rok 2022 v kategorii HANDICAP/TÝM. Na slavnostním večeru společně převzali ocenění naši hrdí sportovci: pan Lukáš Koželuh, pan Petr Čvančara, pan Luděk Vogl, pan Aleš Kubát a pan Jakub Kubát. Sportovce doprovázela paní Martina Suchánková, která je trenérkou sportovního klubu, a pracovníci Denního stacionáře Česká Lípa.

 

Právě paní Suchánkové patří naše upřímné poděkování, neboť ona sama stojí za fyzickou, psychickou a komplexní přípravou našich sportovců ve všech rozmanitých sportovních disciplínách, kterým se sportovní klub věnuje. Jmenujme atletické disciplíny, plavání, horskou i silniční cyklistiku, přehazovanou, florbal, stolní tenis a je toho mnohem více. Paní Suchánková je nejen profesionálním trenérem, sportovcem duší i tělem, ale také velikým průvodcem, oporou a pozitivní motivací pro naše handicapované sportovce. Svojí osobností a neúnavnou pílí je doprovází také na ta nejprestižnější ocenění v kategoriích sportů pro mentálně handicapované sportovce.

 

Ocenění si sportovní oddíl odnáší za svou obhajobu prvenství na Národním turnaji v přehazované v Dřevěnicích z roku 2022. Dále sportovci získali nejcennější kovy na MČR v silniční cyklistice a mohou se pochlubit dalšími sportovními úspěchy. Já sama jsem velice dojatá a hrdá, že jsem směla naše nominované sportovce a paní Suchánkovou na tento slavnostní večer doprovodit. Poděkování patří také městu Česká Lípa a organizaci Sport Česká Lípa, kteří nám vyjadřují pravidelnou podporu na úseku sportovních aktivit a sportovní přípravy. Ze srdce blahopřejeme a děkujeme za tak mimořádnou reprezentaci nejen naší organizace, ale také města Česká Lípa.